Üst bar özel içeriği

Sıcak Satış Nedir? Marketlerde Sıcak Satış

Sıcak satışın ne olduğunu merak mı ediyorsun? Marketlerde sıcak satışın nasıl yapıldığını mı düşünüyorsun?

Bu makalede sıcak satışın ne olduğundan, marketlerde sıcak satışın nasıl gerçekleştiğinden emin olacaksın. Sıcak satış operasyonunun, uçtan uca nasıl verimli bir şekilde yönetileceğinden bahsediyor olacağız.

Bilal KILINÇ

Dijital Pazarlama Yöneticisi

Marketlerde Sıcak Satış

Ürün veya hizmetin pazarlanması ve satışa dönüşmesi hedeflenerek, sahada plasiyerler tarafından yapılan müşteri ve potansiyel müşteri ziyaretlerinde gerçekleşen satış, sıcak satıştır.

Plasiyer, rut planındaki perakende satış noktalarına (marketlere) ziyaretlerini gerçekleştirir. Bu ziyaretlerde, aracında bulunan ürünleri hemen satabilir, faturasını kesebilir ve tahsilatını yapabilir.

Müşteri ise ürünlerini hemen alabildiğinden, bilinen tabirle yok satmaz. Bu da müşteri memnuniyetini beraberinde getirir.

Marketlerde Sıcak Satış

Sıcak Satış operasyonu, temsilcinin performansı ile doğru orantıda başarıya ulaşır. Plasiyerin verimliliğini artırmak, satışları olumlu yönde etkiliyor. Fakat sahada bireysel yetenekler, günümüz rekabet ortamında tek başına yetersiz kalıyor.

Plasiyer;

 • Müşteri Bilgisi
 • Ürün Stok Kontrolü
 • Faturalandırma
 • Tahsilat
 • Yeni Müşteri Girişi

gibi bir çok operasyonel işleri, başarılı bir şekilde yöneterek, tüm süreci merkez ofise aktarımını sağlamak zorunda.

Bu işlemler, işletmeler için gereğinden fazla operasyonel efor ve maliyet olarak geri dönüyor. Plasiyerlerin verimliliğini de olumsuz yönde etkiliyor. Satışların düşmesi, daha az ziyaretler ve müşteri memnuniyetsizliğini de beraberinde getiriyor.

İşletmeler, yeni dünya düzeni olan dijital dönüşüme uyum sağlayarak, yazılım çözümleriyle, bu süreçlerini kolayca yönetebiliyorlar. Minimum eforla, maximum verimlik sağlayabiliyorlar. Müşteri ziyaret sayısında ve müşteriye ayırdığı zamanda artış elde ederek, potansiyel müşteri fırsatlarını da kaçırmıyorlar.

SDR Mobil Saha Satış Programını kullanan müşterilerimiz, sahada plasiyerlerin birçok işlemi kısa zamanda yapabildiklerinden performansları artırıyor.

Sıcak Satış Temsilcisi Plasiyer

Plasiyer, mobil cihazından;

 • Müşteri profilini görür
 • Hangi ürünün hangi noktada ne sıklılta satıldığını görür
 • Araç deposunda gerçek zamanlı stok durumunu görür
 • Bir tıkla fatura kesebilir ve tahsilat yapabilir
 • Müşteri carisini gerçek zamanlı görüp, risk seviyesine göre uygun satış yapabilir
 • Tüm operasyonu gerçek zamanlı merkez ofise hatasız aktarabilir

Küçük İşletmeler için Adım Adım Dijital Dönüşüm Planlarını Keşfet

İşletmenize uygun adımları takip edin. İhtiyacınız olan uygulamaların demo videolarını izleyin, fiyat ve özelliklerini inceleyin.

Satış ve dağıtım sektörüne yönelik işletmelerin, uçtan uca tüm satış operasyonlarını, profesyonelce yönetebildikleri SDR Mobil; merkezdeki yöneticilerin, sahadaki temsilcilerin hayatını kolaylaştırıyor.

Çeşitli hedeflere göre raporlamalar yaparak performanslarını ölçebiliyor ve yönetebiliyorlar.

Sayfa başına kaydırma butonu.