Kastamonu Entegre

Bayi Sipariş Sistemi

Başlarken

Bayi sipariş sistemi projesi, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin talebi üzerine Açılım tarafından sektörün kendine özgü gereksinimlerini karşılayacak şekilde yazılmış ve uyarlanmış, müşterimize anahtar teslimi şeklinde tamamlanarak, çok kısa bir sürede Kastamonu Entegrenin tüm bayileri tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Proje Kapsamında bayiler canlı kullanıma uzaktan eğitim yöntemiyle Açılım tarafından alınmıştır.

Proje ve Hedefler

Proje kapsamında geliştirilmiş olan yazılım sistemi, bayi tarafında; bayilerin siparişlerini merkeze iletebilmelerine(sipariş girişi), var olan geçmiş siparişlerinin durumlarını raporlayabilmelerine, cari hesap ekstreleri, sözleşmeler, ürün stok durumlarını raporlayabilmelerine olanak sağlamıştır. Merkez tarafında ise operasyonel sistemin çalışabilmesi için gerekli tanımların yapılabilmesine, bayilerden gelen siparişlerin değerlendirilip yönlendirilmesine, onaylanan siparişlerin ERP sistemine aktarılmasına olanak sağlamaktadır. Sistemin çalışabilmesi için gerekli olan tanımların bir kısmı Kastamonu Entegre bünyesinde kullanılmakta olan Kurumsal Kaynak Yönetimi yazılımından entegrasyon ile BSS’ ye aktarılması sağlanmıştır. Proje kapsamında kullanılmış olan uygulama çerçevesi, sisteme daha sonra dahil edilmek istenilecek farklı fonksiyonları da destekleyebilecek yapıda, genişlemeye müsait bir temel oluşturacak şekilde kurgulanmıştır.

Firma Hakkında

Kastamonu Entegre sektörden kazandığını yeni yatırımlarla, yeni ve daha kaliteli ürünler üreterek tekrar sektörün hizmetine sunmaktadır. Bu kapsamda Kastamonu Entegre, 2005 yılında Balıkesir’de, 130 milyon USD’lık yatırımı ile, 550.000m3/yıl kapasiteli yonga levha tesisini devreye aldıktan sonra son beş yıl içinde ;
  • 2007 yılında Gebze’de 350.000m3/yıl kapasiteli Tever yongalevha tesisi satın aldı.
  • 2008 yılında Kastamonu’da, 150 milyon USD’lık yatırım ile , 1.200 m3/gün ve 360.000m3/yıl kapasiteli MDF tesisini devreye aldı. Ayrıca laminat parke ve süpürgelik hatlarının da 2008 yılında devreye alınması ile toplam laminat parke üretim kapasitesini 26 milyon m2’ye yükseltti.
  • 2009 yılında, Gebze MDF tesisini hem modernize etti, hem de kapasitesini %50 artırdı. Son olarak yine 2009 yılında, Samsun’da 150.000m3/yıl kapasiteli Yontaş yongalevha tesisini satın aldı.
  • 2010 yılında Tarsus´ta kurulu olan Samedoğlu Yongalevha tesisi Kastamonu Entegre adına üretim yapmaya başladı. Gebze´de 1.600 m3/gün kapasiteli yongalevha tesisi devreye alındı.
  • 2012 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde 1.500 m3/gün kapasiteli MDF tesisi, Romanya´da Reghin´de 1.800 m3/gün kapasiteli yonga levha tesisi üretime başladı.
  • Artık bundan sonra, sürdürülebilir büyümeyi temin etmek için, Türkiye’ de pazar payımızı kısmen artırma düşüncemiz olsa da, bizim temel hedefimiz yurtdışında büyümeye öncelik vermektir. Bu pazarlarda pazar payımızı artırmaktır.
Ağaç sektörü olarak baktığımızda ; Balkanlar, Rusya , Ukrayna, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarında bilinen bir markayız.

Ne dediler?

Kastamonu Entegre, BSS ile bayi operasyonlarını yazılım sistemleri ile merkezileştirerek bayi sipariş yönetimini tek bir sistem altında topladı. Kastamonu Entegre bayi sipariş sistemi ile kalite çıtasını yükseltmeye devam ediyor.
Cahit Akyıldız – Kastamonu entegre satış direktörü